Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem, polegającym na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny poprzez mechaniczną stymulację za pomocą specjalistycznej głowicy z kilkunastoma mikroigiełkami, która nakłuwa skórę. Powstałe mikrourazy wykorzystują naturalne zdolności organizmu do naprawy skóry oraz fizjologicznej indukcji kolagenu. Zabieg zwiększa również przepuszczalność skóry, dzięki czemu jest ona gotowa na przyjęcie specjalnie skoncentrowanych koktajli. Poprawia się mikrokrążenie i dotlenienie tkanek. Wyraźnie wzrasta napięcie skóry.

Mezoterapię mikroigłową wykonuje się przy użyciu nowoczesnego urządzenia, którego działanie oparte jest na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł. Mikroigiełki wnikają na głębokość od 0,5 mm do 2 mm, co dodatkowo umożliwia aplikację substancji aktywnych w głąb skóry właściwej.

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem o bardzo szerokim zakresie działania. Zastosowanie serii mikronakłuć powoduje uruchomienie procesów regeneracyjnych, które z powodzeniem zwalczają efekty zwiotczenia skóry. Bardzo dobre efekty przynosi w redukcji blizn i rozstępów. W połączeniu z odpowiednio dobranymi preparatami stanowi skuteczną broń w walce z wieloma innymi defektami.

Działanie mezoterapii mikroigłowej:

  • Widoczna regeneracja i zagęszczenie skóry
  • Ujędrnienie i poprawa napięcia skóry
  • Zmniejszenie hiperpigmentacji i rozjaśnienie skóry
  • Regeneracja skóry uszkodzonej promieniami słońca
  • Zwiększenie penetracji składników aktywnych
  • Zmniejszenie widoczności blizn
  • Redukcja cellulitu oraz rozstępów

Na czym polega zabieg?

Sam zabieg trwa w zależności od obszaru 15-30 minut. Każdorazowo zabieg jest wykonywany przy użyciu sterylnej jednorazowej głowicy z kilkunastoma bardzo cienkimi igłami wykonanymi ze stali chirurgicznej.
Głębokość, na jaką nakłuwana jest skóra jest regulowana przez specjalistę, wykonującego zabieg w zależności od obszaru i wskazań do zabiegu. Głębokość nakłuć pozwala precyzyjnie ustalić, jaką warstwę skóry poddajemy terapii
Skóra jest nakłuwana z częstością do 90 Hz, na sekundę wytwarzane jest do 1000 mikronakłuć.
Uzupełnieniem terapii są stosowane koktajle: kwas hialuronowy, witaminy, peptydy, aminokwasy, DMAE, krzem organiczny itp.
Czas regeneracji po zabiegu jest krótki, podrażnienie może utrzymywać się do 2 dni. Bezpośrednio po zabiegu unikać basenu, sauny, ćwiczeń, gorących kąpieli i alkoholu. Przez okres kilku tygodni nie jest wskazane opalanie. Skórę należy dobrze nawilżać.

Kiedy można wykonywać mezoterapię?

W każdej porze roku, lato również nie jest przeciwwskazaniem, jednak po zabiegu mezoterapii tak samo jak po innych zabiegach nie zaleca się korzystać z sauny, kąpieli w basenach przez okres średnio 5 dni.

Fenomenalne efekty w modelowaniu ciała daje połączenie:

  • mezoterapii igłowej oraz mikroigłowej w jednym zabiegu
  • mezoterapii oraz karboksyterapii