Lubisz podkreślone, zmysłowe usta jednak męczy Cię nieustanne poprawianie ich koloru pomadką? Z uwagi na przebyte opryszczki ich kształt rozmył się a kontur zanikł? Dzięki makijażowi permanentnemu ust możesz zapomnieć o tych problemach. Pomożemy przywrócić im naturalny, piękny wygląd, regularny kształt oraz podkreślimy kolor.

Twoje usta będą perfekcyjne w każdej chwili, bez obaw o rozmazaną pomadkę.

Na czym polega i jak wygląda zabieg?

Przy makijażu permanentnym ust – ważne jest przygotowanie się do niego przed zabiegiem. Z uwagi na to, że usta są delikatne i podatne na infekcje, a w trakcie zabiegu narusza się ciągłość naskórka istnieje ryzyko pojawienia się opryszczki.

Przed zabiegiem warto zadbać o dobre nawilżenie ust. Stosowanie pomadek nawilżających oraz delikatne peelingi sprawią, że pigmentacja przebiegnie łatwiej i bezpieczniej.
Bezpośrednio przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja, która pomoże nam sprawdzić, czy Twój aktualny stan zdrowia pozwala na wykonanie makijażu permanentnego.

Przed przystąpieniem do pigmentacji wykonywany jest rysunek wstępny – zaznaczamy kontur ust oraz dobieramy odpowiedni kolor pigmentu.

Po zaakceptowaniu przez klientkę kształtu oraz koloru wykonywany jest makijaż permanentny. Zabieg polega na wprowadzeniu za pomocą igły barwnika pod skórę.

Co dzieje się po zabiegu?

Usta po zabiegu są opuchnięte, skóra wokół nich jest zaczerwieniona. Jest to naturalna reakcja organizmu, a objawy te szybko ustępują. Również kolor tuż po pigmentacji jest inny niż oczekiwany – bardzo intensywny.

W ciągu kilku dni od zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać i znacząco blednąć. Po wyłuszczeniu efekt jest bardzo delikatny, a kolor jasny. Przez okres do 6 tygodni pigment stabilizuje się w skórze i ciemnieje. Dopiero po tym okresie widoczny jest efekt końcowy – delikatniejszy od tego zaraz po pigmentacji nawet o 70%.

Dlatego właśnie konieczna jest druga wizyta – dopigmentowanie. Służy ona ewentualnemu uzupełnieniu braków oraz przyciemnieniu koloru.

Pamiętaj jednak, że makijaż permanentny to nie makijaż wieczorowy i nigdy nie będzie on tak wyglądał. Ma on dawać lekki, naturalny efekt dopasowany do Twojej urody również wtedy, kiedy jesteś bez makijażu.

Pielęgnacja po zabiegu

Jedną z ważniejszych rzeczy wpływających na efekt końcowy makijażu permanentnego jest pielęgnacja po zabiegowa. Po zabiegu nie należy używać w okolicy ust kosmetyków takich jak mleczka, toniki czy mydło.

Musimy również szczególnie dbać o zachowanie higieny – dobrym rozwiązaniem po umyciu twarzy jest używanie jednorazowych papierowych ręczników.

Jak pielęgnować usta po zabiegu?

  • Przez cały czas, do zejścia strupka, przemywamy usta 2 razy dziennie (rano oraz wieczorem) wacikiem nasączonym octeniseptem. Przemywanie polega na delikatnym dotykaniu ust, absolutnie zabronione jest ich pocieranie – może to doprowadzić do zerwania strupka.
  • Od pierwszego dnia pigmentacji rozpoczynamy smarowanie ust – dwa razy dziennie, po ich przemyciu oraz raz w ciągu dnia. Usta smarujemy preparatem otrzymanym po zabiegu. Nakładamy bardzo cienką, ledwie widoczną warstwę kremu. Zbyt duża ilość preparatu sprawi że usta się odparzą, strupki zejdą zbyt szybko a efekt pigmentacji będzie niezadowalający.
  • Przez cały okres gojenie (ok 2 tygodnie) zabronione jest zrywanie, zdrapywanie, ścieranie łuszczącego się pigmentu. Spowoduje to nieestetyczne ubytki w kolorze oraz może doprowadzić do jego zmiany.
  • Przez okres dwóch tygodni zabronione jest używanie, pomadek, błyszczyków itp. zwłaszcza tych, których używałaś wcześniej. Może to doprowadzić do zainfekowania miejsca zabiegowego.
  • Po każdym posiłku postaraj się wypłukać usta wodą oraz je osuszyć.
  • Uważaj przy całowaniu 😉
  • Przez okres minimum 2 tygodni od wykonania zabiegu nie należy korzystać z basenu i sauny oraz nie należy się opalać.

Pozostałe rodzaje makijażu permanentnego

Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny oczu