Pięknie podkreślone spojrzenie dodaje uroku każdej kobiecie jednak zrobienie idealnej kreski jest zmorą wielu z nich. Ciągle rozmazujący się eyeliner również nie dodaje urody. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest makijaż permanentny powiek. Twoje spojrzenie będzie dzięki niemu perfekcyjne w każdej chwili.

Na czym polega i jak wygląda zabieg?

Ważnym elementem makijażu permanentnego oczu jest przygotowanie się do zabiegu. Kilka dni przed zabiegiem warto smarować powieki maścią z arniką – uszczelni ona naczynia krwionośne. Przez ok tydzień przed pigmentacją nie należy wykonywać henny rzęs. Makijażu permanentnego powiek nie wykonujemy w trakcie stosowania odżywki na porost rzęs. Jeśli jej używasz, musisz zrezygnować z niej minimum 1,5 miesiąca przed pigmentacją.

Bezpośrednio przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja, która pomoże nam sprawdzić, czy Twój aktualny stan zdrowia pozwala na wykonanie makijażu permanentnego.

Przed przystąpieniem do zabiegu określamy Twoje oczekiwania – kreska górna czy dolna? Delikatne zagęszczenie linii rzęs czy ozdobny eyeliner?

Po ustaleniu rodzaju zabiegu wykonywany jest makijaż permanentny. Zabieg polega na wprowadzeniu za pomocą igły barwnika pod skórę.

Co dzieje się po zabiegu?

Po wykonaniu zabiegu oczy mogą być opuchnięte i zaczerwienione. Jest to normalna reakcja organizmu a objawy szybko ustępują.

W ciągu kilku dni od zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać i znacząco blednąć. Po wyłuszczeniu efekt jest bardzo delikatny, a kolor jasny. Przez okres do 6 tygodni pigment stabilizuje się w skórze i ciemnieje. Dopiero po tym okresie widoczny jest efekt końcowy.

Dlatego właśnie konieczna jest druga wizyta – dopigmentowanie. Służy ona ewentualnemu uzupełnieniu braków oraz przyciemnieniu koloru.

Pamiętaj jednak, że makijaż permanentny to nie makijaż wieczorowy i nigdy nie będzie on tak wyglądał. Ma on dawać lekki, naturalny efekt dopasowany do Twojej urody również wtedy, kiedy jesteś bez makijażu

Pielęgnacja po zabiegu

Jedną z ważniejszych rzeczy wpływających na efekt końcowy makijażu permanentnego jest pielęgnacja pozabiegowa. Po zabiegu nie należy używać w okolicy oczu kosmetyków takich jak mleczka, toniki czy mydło.

Musimy również szczególnie dbać o zachowanie higieny – dobrym rozwiązaniem po umyciu twarzy jest używanie jednorazowych papierowych ręczników.

Jak pielęgnować powieki po zabiegu?

  • Przez cały czas, do zejścia strupka, przemywamy powieki 2 razy dziennie (rano oraz wieczorem) wacikiem nasączonym letnią wodą. Przemywanie polega na delikatnym dotykaniu powiek, absolutnie zabronione jest ich pocieranie – może to doprowadzić do zerwania strupka.
  • Nie smarujemy powiek żadnymi kosmetykami. Proces gojenia w tym przypadku odbywa się „na sucho”.
  • Przez okres minimum tygodnia nie wykonujemy makijażu oczu – nie używamy cieni, kredek, tuszy do rzęs, nie nakładamy korektora na powieki.
  • Przez okres minimum 2 tygodni od wykonania zabiegu nie należy korzystać z basenu i sauny oraz nie należy się opalać.

Makijaż permanentny oczu - produkty

Pracujemy na pigmentach Hanami Pigments.