Idealne brwi są obecnie marzeniem wielu kobiet. Niestety, gęste, symetryczne brwi to niezwykła rzadkość. Wiele z nas narzeka na ich nieregularny i niesymetryczny kształt, małą ilość włosków czy ich zupełny brak. Problemy te spowodowane są często nieumiejętną depilacją lub chorobą. Częste robienie henny czy codzienne rysowanie brwi to zabiegi uciążliwe oraz dające efekt na krótko.

Czy należysz do kobiet które:

  • straciły znaczną część włosków poprzez nieumiejętną depilację lub chorobę
  • mają problem z doborem odpowiedniego kształtu
  • mają sporą asymetrię
  • boją się rozmazać narysowane brwi w najmniej odpowiednim momencie
  • są zmęczone ciągłym wykonywaniem henny
  • Makijaż permanentny pomoże odzyskać Ci piękne brwi, które podkreślą Twoją urodę i spojrzenie.

Na czym polega i jak wygląda zabieg?

Warto nie regulować brwi przez minimum 3 tygodnie przed zabiegiem oraz nie wykonywać henny. Pomoże to w uzyskaniu najbardziej optymalnego kształtu.

Bezpośrednio przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja, która pomoże nam sprawdzić, czy Twój aktualny stan zdrowia pozwala na wykonanie makijażu permanentnego.

Przed przystąpieniem do pigmentacji wykonywany jest rysunek wstępny – pełna geometria brwi – dopasowanie ich do kształtu Twojej twarzy, naturalnego łuku brwiowego oraz indywidualnych preferencji. Dobieramy również odpowiedni kolor pigmentu.

Po zaakceptowaniu przez klientkę kształtu oraz koloru wykonywany jest makijaż permanentny. Zabieg polega na wprowadzeniu za pomocą igły barwnika pod skórę.

Co dzieje się po zabiegu?

Tuż po wykonaniu zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Jest to stan przejściowy i normalny, który szybko mija. Brwi permanentne zaraz po zabiegu są ciemne i wyraziste. Może wydawać Ci się, że efekt jest przerysowany i za mocny a pozabiegowa opuchlizna sprawia czasem, że również niesymetryczny.

Pamiętaj, że JEST TO NATURALNA REAKCJA. W ciągu kilku dni od zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać i znacząco blednąć. Po wyłuszczeniu efekt jest bardzo delikatny, a kolor jasny. Przez okres do 8 tygodni pigment stabilizuje się w skórze i ciemnieje. Dopiero po tym okresie widoczny jest efekt końcowy.

Dlatego właśnie konieczna jest druga wizyta – dopigmentowanie. Służy ona ewentualnemu uzupełnieniu braków oraz przyciemnieniu koloru.

Pamiętaj jednak, że makijaż permanentny to nie makijaż wieczorowy i nigdy nie będzie on tak wyglądał. Ma on dawać lekki, naturalny efekt dopasowany do Twojej urody również wtedy, kiedy jesteś bez makijażu.

Pielęgnacja po zabiegu

Jedną z ważniejszych rzeczy wpływających na efekt końcowy makijażu permanentnego jest pielęgnacja pozabiegowa. Po zabiegu nie należy używać w okolicy brwi kosmetyków takich jak mleczka, toniki czy mydło.

Musimy również szczególnie dbać o zachowanie higieny – dobrym rozwiązaniem po umyciu twarzy jest używanie jednorazowych papierowych ręczników.

Jak pielęgnować brwi po zabiegu?

  • Przez cały czas, do zejścia strupka, przemywamy brwi 2 razy dziennie (rano oraz wieczorem) wacikiem nasączonym octeniseptem. Przemywanie polega na delikatnym dotykaniu brwi, absolutnie zabronione jest ich pocieranie – może to doprowadzić do zerwania strupka.
  • Przez cały okres gojenie (ok 2 tygodnie) zabronione jest zrywanie, zdrapywanie, ścieranie łuszczącego się pigmentu. Spowoduje to nieestetyczne ubytki w brwiach oraz może doprowadzić do zmiany ich koloru.
  • Przez okres minimum 2 tygodni od wykonania zabiegu nie należy korzystać z basenu i sauny oraz nie należy się opalać. Zaleca się również na okres gojenia zrezygnować z intensywnych treningów fizyczny.